Co daje dzieciom język angielski

Coraz częściej można spotkać się z sytuacjami, kiedy rodzice zapisują swoje dzieci na indywidualne lekcje angielskiego. Część osób gorąco popiera takie zachowanie, podczas gdy druga połowa nie boi się ich krytykować, zarzucając odbieranie pociechom dzieciństwa. Jak jest w rzeczywistości? Jak same dzieci podchodzą do tego, że rodzice zapisali je na indywidualne lekcje języka angielskiego? W zdecydowanej większości chwalą one tę decyzję. Język angielski traktują jako cenną umiejętność, która przynosi profity nie tylko w przyszłości, ale tu  i teraz. Dzieci mogą rozmawiać w tym języku pomiędzy sobą, bez trudu mogą się również komunikować z obcokrajowcami – np. podczas wakacyjnych wyjazdów lub obozów. To jednak nie wszystkie korzyści zapisania dzieci na angielski.

indywidualne lekcje języka angielskiego szczecin

Angielski dla dzieci to pewność siebie

Czy jako dorosły, czułeś kiedyś niepewność z tego powodu, że nie potrafiłeś porozumiewać się w języku obcym? Wyobraź sobie co muszą odczuwać dzieci, kiedy nie umieją się komunikować po angielsku. Jeśli nie opuszczają kraju, problem nie jest dostrzegalny. Ujawni się jednak już podczas pierwszego zagranicznego wyjazdu – szkolnego lub rodzinnego. Angielski dla dzieci dodaje im pewności siebie. Nabierają przekonania, że poradzą sobie w niemal każdej sytuacji, która może ich spotkać za granicą. Będą potrafić dokonać zakupów w sklepie, zapytać się o drogę prowadzącą do hotelu lub poprosić o pomoc, jeśli znajdą się w tarapatach.

Atrakcyjność

Nie ukrywajmy – dzieci lubią czuć się lepszymi od innych. Rywalizacja jest w nich głęboko zakorzeniona. Ten pierwotny instynkt jest ściśle powiązany z wolą przetrwania i osiągania sukcesu w życiu. Konwersacje angielskiego pozwalają im tę oczekiwania zrealizować. Dzieci zaczynają lepiej posługiwać się językiem obcym niż osoby dorosłe, mówią płynniej, a także uczą się zabierać publicznie głos. To wszystko może prowadzić do tego, że stają się atrakcyjni dla płci przeciwnej. Jest to oczywiście najbardziej dostrzegalne w okresie dojrzewania. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że indywidualne lekcje angielskiego są dużym krokiem w dorosłość, przygotowującym nasze dzieci do życia na własny rachunek.