Indywidualne lekcje angielskiego i ich zalety

Czy należysz do postępowych rodziców, którzy chcą ułatwić dzieciom start w dorosłe życie? Wiesz że nauka języka obcego otwiera drzwi nie tylko do kariery, ale również pozwala pełniej przeżyć życie i czerpać z niego więcej radości? Jeśli tak, na pewno zainteresuje cię angielski dla dzieci. Zajęcia z nauki języka obcego mogą być prowadzone na dwa sposoby. Pierwszy z nich to zajęcia grupowe, a drugi to indywidualne lekcje języka angielskiego. Która z tych metod przynosi lepsze rezultaty?

indywidualne lekcje angielskiego szczecin

Język angielski w zajęciach grupowych

Niewątpliwą zaletą zajęć grupowych jest atrakcyjna cena i możliwość kontaktu z rówieśnikami. Daje to realne szanse na porównywanie swoich umiejętności, pozwala również wprowadzać różnego rodzaju interakcje pomiędzy uczestnikami zajęć. Lekcje angielskiego zyskują w ten sposób na atrakcyjności. Na tym jednak kończą się zalety tej metody nauczania. W zależności od tego, jak liczba jest grupa dzieci, nauczyciel może każdemu z nich poświęcić ograniczoną ilość czasu na jednej lekcji. Z tego powodu znacznie trudniej uzyskać oczekiwane postępy oraz łatwiej przeoczyć błędy w stosowaniu języka angielskiego.

Zajęcia indywidualne

Podczas indywidualnych lekcji języka angielskiego, uwaga nauczyciela w całości skupiona jest na jednym dziecku i jego postępach. Pomimo że koszt takich zajęć jest wyższy – może sięgać około 50 złotych za godzinę lekcyjną, to jednak dziecko szybciej zyska potrzebne umiejętności. Zwiększają się również szanse na to, że nauczyciel prędko wychwyci popełniane przez dziecko błędy. Czy to w wymowie, czy w budowaniu zdań oraz stosowaniu czasów gramatycznych. Duża część lekcji poświęcona jest na konwersacje angielskiego. Pomimo że dziecko rozmawia najczęściej z nauczycielem, nie należy dopatrywać się w tym wad. Zwykle dziecko otrzymuje również do wykonania „pracę domową” – ćwiczenia polegające na rozmawianiu po angielsku z innymi osobami. Rodzicami, rodzeństwem lub rówieśnikami. Wszystko po to, aby utrwalać wiedzę nabytą podczas lekcji.