Jak wybrać szkołę językową, część 2

Jak wybrać szkołę językową? 

Kolejne kwestie, które warto rozważyć przed wyborem szkoły językowej

Ustaliliśmy już, że bez mówienia po angielsku w dzisiejszym świecie ani rusz.  Coraz więcej osób chce się załapać do tego pociągu i w końcu zacząć tą podróż, czyli mówić. Ale też dużo z nich zadaje sobie w związku z tym pytanie jak wybrać szkołę językową? Jak się uczyć? Jaką metodą, no gdzie szukać? Która szkoła spełni oczekiwania i zaspokoi potrzeby, gdzie przede wszystkim Ty będziesz się czuł / czuła komfortowo, podnosząc swoje umiejętności. Konkurencja jak wiadomo na rynku jest duża a szkoła szkole nierówna. Poniżej zwracamy uwagę na kilka kwestii, dzięki którym wybór stanie się łatwiejszy.

Podstawowe pytania

Zanim zdecydujesz się na wybór kursu odpowiedz sobie na kluczowe pytania: czy chcesz uczyć się indywidualnie, czy w małej grupie ? Online czy stacjonarnie. Czy interesuje cię kurs ogólny czy specjalistyczny?  Udzielenie szczerych odpowiedzi na te pytania da Ci obraz tego, jakiego kursu szukasz. Dowiedz się czy nauka w szkole językowej, do której chcesz się zapisać odbywa się w oparciu o metody konwersacyjne. Ten typ nauki jest dzisiaj najbardziej popularny, jednak nie wszystkie szkoły językowe potrafią skutecznie nauczać taką metodą. Liczy się przede wszystkim doświadczenie i nieszablonowe podejście w

Jakie kwalifikacje posiadają nauczyciele i czy mają życzliwe podejście

Nauka języka angielskiego jest nieuchronnie związana z rolą nauczyciela. Jego motywujące podejście, życzliwość i podjęcie interakcji podczas zajęć często okazują się być ważniejsze niż dyplom i kwalifikacje na papierze. To właśnie nauczyciel jest przede wszystkim odpowiedzialny za postępy w nauce uczniów, ponieważ nadaje zajęciom charakter i specyficzny przebieg i nietuzinkowe lekcje. Oprócz tego liczy się staż pracy, doświadczenie, osobowość i kreatywność. Zbudowanie więzi, odnalezienie wspólnego języka z uczniem, zaangażowanie, wyjście poza schematy nadają lekcjom dynamiczny przebieg, co zdecydowanie wpływa na atrakcyjność i zwiększenie koncentracji ucznia na zajęciach. Rola nauczyciela powinno także być pomoc uczniowi w budowaniu poczucia własnej wartości. Jest to szalenie ważny czynnik odpowiedzialny za naukę, przełamywanie bariery mówienia i sprawienie, aby uczeń uwierzył w siebie, poczuł się pewnie i nie myślał i ewentualnych błędach. A o to przecież chodzi, aby nie myśleć obłędach, skupić się na skuteczności komunikacyjnej i na tym, aby koncentracja i chęć działania były na wysokim poziomie przez większość czasu. To ważne rzeczy, nad którymi powinien zapanować dobry nauczyciel, a często nie decydują o tym dyplomy i inne certyfikaty.

Co jest zawarte w cenie

Cena nie powinna być najważniejszym z kryteriów w wyborze szkoły, ale warto zwrócić na nią uwagę… Wiadomo, że lekcje indywidualne języka angielskiego będą droższe niż te w grupie, ale często okażą się bardziej efektywne. A o to przecież chodzi! Grupowe nauczanie niesie za sobą ryzyko mniejszej aktywności, nie skupianiu się na mówieniu i wycofaniem bądź poczuciem wstydu przed grupą. Często okazuje się, że mimo niższych opłat uczeń nie osiąga w ogóle postępów. Chodzi na lekcji, biernie w nich uczestnicząc, natomiast nie przynosi to efektu w postaci płynnego mówienia. Dlatego czasem lepiej jest ponieść większe koszty, aby w krótszym czasie nauczyć się angielskiego. Kolejną ważną kwestią jest elastyczny sposób płatności. Należy sprawdzić, czy odwołane lekcje będzie można odrobić, jeśli tak to kiedy. Czy są jakieś ograniczenia w odrabianiu zajęć. Trzeba też zapytać o ewentualne rabaty przy opłacie za 1 semestr lub cały rok z góry.

Lokalizacja szkoły

Choć miejsce, w którym znajduje się szkoła może się wydawać sprawą drugorzędną to bynajmniej warto zwrócić uwagę na to jak szybko jesteśmy w stanie pokonać drogę ze szkoły do domu i z powrotem. Czy wokół są miejsca parkingowe, a jeśli tak to czy darmowe.. Jeśli bowiem za każdym razem, kiedy będziemy chcieli uczestniczyć w zajęciach będziemy musieli przedzierać się przez ruchliwe ulice i stać w korkach to z pewnością w niedługim czasie będziemy czuli się poirytowani tą sytuacją. Nauczanie języka angielskiego on-line może być dobrym rozwiązaniem. Dlatego warto sprawdzić, czy szkoła uczy zdalnie, bądź hybrydowo. Są to jedne z najważniejszych czynników i jeśli poświęcisz trochę czasu na ich analizę, z pewnością ułatwisz sobie zadanie, zaoszczędzisz czas i pieniądze, ale przede wszystkim osiągniesz , czego oczywiście Tobie życzę:)  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *